"Onvif" kas tai ir ką jis duoda?

Kategorija: Vaizdo stebėjimas

ONVIF (Open Network Video Interface Forum) - tai standartas kuris apsprendžia tarpusavio įrenginių tokių kaip IP kameros, NVR, Vaizdo registratoriai ir t.t.

saveiką perduodant tinklais vaizdus ir tų įrenginų valdymus. Šį standarta 2008m. sukūrė trys tuo metu vienos didžiausių tokios įrangos gamintojų : Axis Communications, Bosch Security Systems ir Sony.

Kam viso to reikia ir kuo tai naudinga?

Perduodant vaizdus ir kita informacija kompiuteriniais tinklais kiekvienas IP kamerų gamintojas kurdamas joms programinę įrangą vadovaujasi savais kriterijais todėl  susderinti skirtingų gamintojų įrangą kad ji veiktų ( pvz. skirtingų gamintojų kameros) yra sudėtinga o kartai visai neįmanoma.

Šiai techniniai problemai išpręsti ir buvo sukurtas ONVIF protokolas. Jei IP kameros techniniuose parametruose yra ONVIF suderinamumo protokolas ir tokį protokolą turi vaizdo įrašymo įrenginys (NVR) tai reškia kad nepriklausomai nuo gamintojo ar nuo įrangos modelio jie tarpusavyje suderinami.

Į ką turėtume atkreipt dėmesį ?

Turime suprasti, kad ONVIF yra atviras standartas, o tai reiškia, techninės ir programinės įrangos pardavėjai turi galimybę kažkiek keisti pagal save protokolo standartus. Tokie pakeitimai, savo ruožtu, gali sukelti tam tikrų niuansų jungiant atskirus blokus arba neturėti pilno tarpusavio suderinamo. Taigi, ONVIF standartas yra tik bendrai priimtas rekomendacinis standartas kurio turėtų laikyti gamintojai. Praktika rodo kad 95% įrangos kuri turi ONVIF tarpusavyje suderinama ir veikia.

Tags:

Šios kategorijos straipsniai

Visos teisės saugomos TV Sistemos © 2019. Sprendimas webstudija PRchecker.info
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

paymethods